ورود ثبت نام دانلود اپلیکیشن دانلود کاتالوگ
کمبود آهن در گیاهان
علائم کمبود آهن چیست:
  • کمبود آهن در گیاهان
یکی از علائم بارز کمبود آهن، کلروز بین رگبرگی است – در این مورد، برگ‌های جوان‌تر و در حال ظهور رنگ روشن‌تر یا زرد به خود می‌گیرند درحالی‌که رگبرگ‌های برگ تیره‌ باقی می‌مانند. همچنین ممکن است متوجه شوید که شاخه‌های جدید از نوک می‌میرند. اگر اجازه پیشرفت داده شود، کمبود شدید آهن منجر به سفید شدن برگ‌های گیاه می‌شود.

چرا این اتفاق می‌افتد؟ آهن نقش کلیدی در تشکیل کلروفیل دارد که نه تنها به گیاهان رنگ سبز می‌دهد بلکه برای فتوسنتز نیز مهم است.

مانند بسیاری از کمبودهای موجود، کمبود آهن می‌تواند به دلیل عدم تعادل مواد مغذی، pH نادرست ناحیه ریشه (pH خیلی بالا یا پایین) و همچنین در کشت خاکی ناشی از آبیاری بیش‌ازحد یا کم‌آبی باشد.

بااین‌حال، کمبود آهن همچنین می‌تواند زمانی رخ دهد که منگنز، مس یا روی در محیط بیش‌ازحد وجود داشته باشند، این عناصر می‌تواند بر جذب آهن توسط گیاهان شما تأثیر بگذارد.

 

راه‌های برطرف کردن کمبود آهن چیست؟ هنگامی‌که هرگونه مشکل مربوط به عدم تعادل pH یا مواد مغذی را برطرف کردید، در کوتاه‌مدت، می‌توانید از اسپری محلول‌پاشی سولفات آهن رقیق شده استفاده کنید که باید روی برگ‌های آسیب‌دیده اعمال شود.

برای یک راه‌حل طولانی‌مدت، باید به دنبال افزودنی باشید که حاوی ترکیبات کلات آهن باشد، زیرا این نوع آهن به‌آسانی در دسترس گیاهان شما قرار می‌گیرد و بهترین شانس جذب را تضمین می‌کند. به یاد داشته باشید که محصول مناسب را برای محیط رشد خود انتخاب کنید.

 


محصولات مرتبت جهت رفع کمبود:

 

                           

تماس با ما
شعار شرکت دکتر گاردن : هرچی گلم بخواد

آدرس: ارومیه - شهرک صنعتی فاز 2 توسعه - خیابان کارآفرینان- خیابان تلاش 5 - پلاک 6

تلفن: 09143413617 شنبه تا پنجشنبه: 09:00 -18:00

همراه:  09143413617 لطفا در روزهای تعطیل تماس گرفته نشود

پست الکترونیکی: info@drgarden.ir

 

logo-samandehi
© Copyright ©2024 drgarden.ir All Rights Reserved. Powered by bigleapinc.ir Version 9.7.11®