ورود ثبت نام دانلود اپلیکیشن دانلود کاتالوگ
لاله ی واژگون
لاله ی واژگون از گونه های نادر و بسیار زیبای گل لاله است که در حال حاضر در معرض انقراض می باشد. نام علمی این گیاه fritillaria imperialis بوده و بومی کشور عزیزمان ایران است. :
  • لاله ی واژگون
راهنمای کاشت پیاز لاله در گلدان

این گیاه دارای گل های زنگوله ای به رنگ قرمز یا نارنجی می باشد که مانند چراغ های درخشان از ساقه ی گیاه آویزانند. هنگام شب داخل این گل های شیپوری شبنم های آب جمع می شود و در صبحگاه به صورت قطره های اشک از داخل شکوفه های آن چکه می کنند، به همین دلیل این گل را اشک مریم نام گذاری کرده اند.
گیاه لاله ی واژگون در برابر سرما مقاوم است و علاوه بر زیبایی چشم نواز، دارای خواص دارویی و ضد درد نیز می باشد. پیاز این گیاه را می توانید در فصل زمستان، در باغچه و گلدان کاشت نمایید و به محض کاشتن و گرم شدن هوا شاهد برگ دهی و رویش گل ها در فصل بهار خواهید بود.
راهنمای کاشت پیاز لاله در گلدان:
گلدانی انتخاب نمایید که قطر دهانه آن حدود 12 تا 14 سانت و ارتفاع آن حداقل 15 سانت باشد. مخلوطی از خاک باغچه و کمی ماسه و ورمی کمپوست تهیه نمایید و تا یک سوم ارتفاع گلدان را از آن خاک پر نمایید. سپس فلس های قهوه ای رنگ پیاز را جدا کنید و پیاز را طوری درخاک قرار دهید که نوک آن به سمت بالا باشد و باقی خاک را روی آن بریزید . 
آبیاری : پس از کاشت، گلدان را به خوبی آبیاری نمایید و آن را در فضای باز ( تراس و یا پشت پنجره ) قرار دهید. در صورت بارش برف و باران، این پیاز نیاز به آبیاری ندارد اما در صورتی که بارندگی صورت نگرفت هر 15 روز یک بار مقداری آبیاری کنید. پس از سبز شدن پیازهای لاله ابیاری باید به گونه ای باشد که سطح خاک خیلی خشک نشود.
نور: قبل از جوانه زدن نیاز به نور ندارد. پس از سبز شدن گیاه را در محلی نورگیر قرار دهید.
دما : پیاز لاله برای گلدهی نیازمند دوره سرماست پس هرگز گلدان را تا قبل از جوانه زدن در خانه نگه داری نکنید .
کود دهی گل لاله : قبل از سبز شدن نیاز به کود ندارد. پس از سبز شدن و قبل از گلدهی برای بهبود گل ها می توانید از کود 20.20.20 استفاده کنید.

تماس با ما
شعار شرکت دکتر گاردن : هرچی گلم بخواد

آدرس: ارومیه - شهرک صنعتی فاز 2 توسعه - خیابان کارآفرینان- خیابان تلاش 5 - پلاک 6

تلفن: 09143413617 شنبه تا پنجشنبه: 09:00 -18:00

همراه:  09143413617 لطفا در روزهای تعطیل تماس گرفته نشود

پست الکترونیکی: info@drgarden.ir

 

logo-samandehi
© Copyright ©2024 drgarden.ir All Rights Reserved. Powered by bigleapinc.ir Version 9.7.11®