ورود ثبت نام دانلود اپلیکیشن دانلود کاتالوگ
کمبود روی در گیاهان
علائم کمبود روی چیست:
  • کمبود روی در گیاهان
مانند چند کمبود دیگر ریزمغذی‌ها، کمبود روی عمدتاً بر جدیدترین برگ‌های گیاه شما تأثیر می‌گذارد. شما می‌توانید انتظار مشاهده کلروز بین رگبرگی را داشته باشید، به طوری که برگ زرد می‌شود و رگبرگ‌ها سبز می‌مانند. علاوه بر این، این برگ‌ها ممکن است لکه‌های نکروز ایجاد کنند و همچنین ممکن است کوچک‌تر از حد انتظار با ظاهری خالدار یا برنزی به نظر برسند. به دلیل کوتاه‌تر بودن میانگره‌ها، برگ‌های جدید نیز می‌توانند به‌صورت خوشه‌ای در کنار هم رشد کنند.

چرا این اتفاق می‌افتد؟ اگرچه گیاه شما فقط به مقادیر کمی روی نیاز دارد، این ریزمغذی نقش‌های مهمی برای حفظ سلامت گیاهان شما ایفا می‌کند. روی به گیاهان شما کمک می‌کند تا کلروفیل، آنزیم، قند و پروتئین تولید کنند.

کمبود روی در خاک‌های شنی و همچنین در محیط‌های رشدی که دارای pH بالا (قلیایی) هستند، بیشتر دیده می‌شود. علاوه بر این، مقادیر بیش‌ازحد فسفر می‌تواند روی را از دسترس گیاهان شما خارج سازد.

 

راه‌های برطرف کردن کمبود روی چیست؟ برای راه‌حل سریع‌تر، می‌توانید از محلول‌پاشی سولفات روی یا کلات روی مستقیماً روی برگ‌های آسیب‌دیده استفاده کنید.

برای رفع کمبود روی در محیط رشد خود، باید از یک افزودنی غنی از کلات روی استفاده کنید، زیرا این شکل روی به‌آسانی در دسترس گیاهان شما قرار می‌گیرد. بااین‌حال، به خاطر داشته باشید که اگر محیط کشت شما دارای PH بالایی است، قبل از تلاش برای درمان کمبود روی، باید این مشکل را برطرف کنید.

 


محصولات مرتبت جهت رفع کمبود:

 

                           

تماس با ما
شعار شرکت دکتر گاردن : هرچی گلم بخواد

آدرس: ارومیه - شهرک صنعتی فاز 2 توسعه - خیابان کارآفرینان- خیابان تلاش 5 - پلاک 6

تلفن: 09143413617 شنبه تا پنجشنبه: 09:00 -18:00

همراه:  09143413617 لطفا در روزهای تعطیل تماس گرفته نشود

پست الکترونیکی: info@drgarden.ir

 

logo-samandehi
© Copyright ©2024 drgarden.ir All Rights Reserved. Powered by bigleapinc.ir Version 9.7.11®