ورود ثبت نام دانلود اپلیکیشن دانلود کاتالوگ
گیاه پول چینی
گیاه پول چینی از جمله گیاهان آپارتمانی است که امروزه محبوبیت و شهرت بسیاری یافته است. از آنجایی که شرایط نگهداری و مراقبت از این گیاه در طول عمر آن تاثیر بسزایی دارد؛ بر آن شدیم تا در این مقاله درباره نحوه کاشت گیاه پول چینی، ویژگی های آن و همچنین چگونگی مراقبت از آن بیشتر برای شما توضیح دهیم.:
  • گیاه پول چینی
نحوه کاشت و مراقبت از گیاه پول چینی

درباره گیاه پول چینی بیشتر بدانید
گیاه پول چینی از جمله گیاهان بومی سرزمین چین است که با گذر زمان و به دلایل گوناگون به کشور ما نیز راه پیدا کرده است. امروزه این گل به دلیل زیبایی و ویژگی های بی نظیری که دارد محبوبیت بسیاری در میان ایرانیان پیدا کرده است. نام گل پول چینی تطابق زیادی به ظاهر آن دارد؛ چرا که برگ های این گیاه کاملا شبیه به سکه های پول در کشور چین هستند. اغلب این گیاه را با نام دیگری تحت عنوان گیاه پپرومیا پیله آ نیز می شناسند. این گیاه را از جمله گیاهان نادر و کمیاب می دانند که معمولا به راحتی پیدا نمی شود.
تفاوت گیاه پول چینی با درخت پول چیست؟
لازم است بدانید گیاه پول چینی هر چند با درخت پول چینی شباهت اسمی زیادی دارد؛ اما نباید این دو را یکی دانست. گیاه پول چینی با گیاه پاچیرا یا همان درخت پول چینی تفاوت های ظاهری و بیولوژیکی فراوانی دارند. به طور مثال از نظر ظاهری پاچیرا دارای برگ های سبز تیره، دراز و کشیده می باشد و ساقه اش بلند، صاف و مرتجع است. اما گیاه پول چینی برگ های گرد و پهن دارد. از نظر بیولوژیکی نیز لازم است بدانید گیاه پول چینی سایه دوست است و فقط هفته ای یک بار به آب نیاز دارد.
گیاه پول چینی برای چه مکان هایی مناسب است؟
با توجه به ویژگی های که گیاه پول چینی دارد، این گیاه در زمره گیاهان آپارتمانی قرار گرفته است. یکی از دلایلی که می توان برای نگهداری این گیاه در محیط های آپارتمانی دانست، آبیاری کم آن می باشد. از طرفی دیگر نیاز نداشتن به نور مستقیم آفتاب دلیل عمده دیگری است که می تواند این گیاه را در زمره گیاهان آپارتمانی کم دردسر قرار دهد. لذا می توان آن را برای زیباتر کردن خانه ها مسکونی، محیط های اداری، مکان های تجاری یا حتی راهروهای موجود در این فضاها و دیگر محیط های آپارتمانی با شرایط مساعد، مناسب دانست.
گیاه پول چینی چه ویژگی هایی دارد؟
در بسیاری از موارد گیاه پول چینی را مقاوم ترین گیاه آپارتمانی می دانند؛ چرا که در برابر شرایط محیطی و دمایی مقاومت بسیاری از خود نشان می دهد و آسیب پذیری آن بسیار کم است. گیاه پول چینی در فضاهای کم نور نیز به خوبی رشد و نمو می کند به همین دلیل در محیط هایی که از نور کافی نیز برخوردار نباشند نیز می توان از این گیاه استفاده نمود. گیاه پول چینی که از جمله محبوب ترین گل های آپارتمانی به شمار می رود گیاهی سایه دوست است و برای ادامه حیات خود نیازی به نور مستقیم آفتاب نیز ندارد؛ بنابراین می توان گفت رشد گل پپرومیا پینه آ در زمستان و فصل های سرد سال متوقف نخواهد شد.
چگونه گیاه پول چینی را بکاریم؟
بهترین روش برای تکثیر و کاشت گیاه پول چینی روش قلمه زنی خواهد بود؛ بنابراین می توانید از افرادی که از این گیاه نگهداری می کنند قلمه ای بگیرید و با کاشتن آن شما نیز گیاه پول چینی بسیار زیبایی در مکان دلخواه خود داشته باشید. راه دوم برای تکثیر گیاه پول چینی کاشتن دانه و بذر آن می باشد. هر چند که پیدا کردن بذر این گیاه ممکن است سخت باشد؛ بنابراین قلمه زدن راهی بهتر و آسان تر خواهد بود. برای این کار بهتر است گیاهچه های کوچکتر را با نزدیک ترین فاصله از گیاه مادر جدا کنید و سپس درون گلدانی زیبا با خاکی مرغوب و تازه قرار دهید. برای مدتی خاک گلدان را مرطوب نگه دارید و در دمایی نسبتا گرم قرار دهید تا گیاهچه ها ریشه بزنند و زندگی جدید خود را در گلدان تازه به خوبی آغاز کنند.
نحوه مراقبت گل پول چینی
مراقبت از گیاه پول چینی به عوامل مختلفی از جمله نور، دما، خاک، آبیاری و همچنین کوددهی بستگی دارد. برگ های این گیاه تحمل نور مستقیم و شدید آفتاب را ندارند، به همین دلیل بهتر است آن را در محیطی روشن اما به دور از نور مستقیم آفتاب قرار دهید تا برگ ها به خوبی رشد کنند و بزرگ شوند. آبیاری این گیاه معمولا هفته ای یک بار انجام می گیرد اما اگر احساس کردید هوا گرم است یا برگ های گل پول چینی بیحال شده اند بهتر است این کار را به هفته ای دو بار اختصاص دهید.
این گیاه در دمای پایین شادابی و رشد بهتری دارد، بنابراین سعی کنید آن را از محیط های گرم دور نگه دارید تا پس از مدتی در دماهای پایین برای شما گل های سفید زیبایی تولید کند. خاک این گیاه علاوه بر مرغوبیت باید به خوبی زهکشی شود؛ بنابراین حتما از گلدان های منفذدار برای کاشت و نگهداری گیاه پول چینی استفاده کنید. در زمینه کود دهی نیز لازم است بدانید در فصل های رشد این گیاه یعنی فصل های بهار و تابستان آن را با روش های مناسب کوددهی کنید. بهترین روش برای این امر استفاده از کودهای مایع و مغذی برای گیاهان می باشد. از دیگر موارد مهم در مراقبت از گیاه پول چینی تمیز کردن گرد و غبار از روی برگ های پهن این گیاه است. با این کار قطعا شادابی بسیاری به این گیاه خواهید بخشید.
تعویض گلدان گیاه پول چینی
در صورتی که احساس کردید گل شما به اندازه ای بزرگ شده که گلدان قبلی برایش تنگ است؛ نوبت آن رسیده تا با تعویض گلدان مکانی راحت تر و بزرگتر برای آن در نظر بگیرید. بدین منظور بهتر است اجازه دهید خاک درون گلدان تا حدودی خشک شود، سپس با آماده کردن گلدانی بزرگتر اندکی خاک تازه در آن بریزید. سپس به گلدانی که حامل گیاه پول چینی است چند ضربه بزنید تا گیاه به همراه خاک از گلدان جدا شود. در این مرحله به آرامی و بدون آسیب رساندن به ریشه های گل مقداری از خاک های قدیمی را از گیاه جدا کنید و آن را درون گلدان جدید با خاک تازه بنشانید. معمولا می توانید تعویض گلدان گل پول چینی را به صورت سالیانه و در یک سال یک بار انجام دهید.

تماس با ما
شعار شرکت دکتر گاردن : هرچی گلم بخواد

آدرس: ارومیه - شهرک صنعتی فاز 2 توسعه - خیابان کارآفرینان- خیابان تلاش 5 - پلاک 6

تلفن: 09143413617 شنبه تا پنجشنبه: 09:00 -18:00

همراه:  09143413617 لطفا در روزهای تعطیل تماس گرفته نشود

پست الکترونیکی: info@drgarden.ir

 

logo-samandehi
© Copyright ©2024 drgarden.ir All Rights Reserved. Powered by bigleapinc.ir Version 9.7.11®