ورود ثبت نام دانلود اپلیکیشن دانلود کاتالوگ
کمبود مس در گیاهان
علائم کمبود مس چیست:
  • کمبود مس در گیاهان
کمبود مس روی برگ‌های جدیدتر در بالای گیاه و همچنین نقاط رشد تأثیر می‌گذارد. برگ‌های جدید ظاهری کوتاه یا پژمرده و با لکه‌های نکروز به خود می‌گیرند. بسته به گونه گیاهی، برگ‌ها می‌توانند رنگ سبز مایل به آبی به خود بگیرند و کلروز بین رگبرگی را نشان دهند، به‌گونه‌ای که برگ زرد می‌شود اما رگبرگ‌ها سبز باقی می‌مانند. برگ‌های بالغ ممکن است شروع به ریزش کنند و رشد گل‌ها مختل شود.

چرا این اتفاق می‌افتد؟ مس در تشکیل کلروفیل نقش دارد و درنتیجه نقش مهمی در فتوسنتز دارد. این ریزمغذی همچنین برای تنفس، فعال کردن آنزیم‌ها و متابولیسم غشای سلولی ضروری است.

کمبود مس بیشتر در خاک‌های شنی و همچنین در محیط‌های رشد با pH نادرست شایع است. سطوح بیش‌ازحد فسفر و آهن نیز می‌تواند مانع جذب مس توسط گیاهان شود.

 

راه‌های برطرف کردن کمبود مس چیست؟ ازآنجایی‌که گیاهان شما به مس زیادی نیاز ندارند، از اسپری برگی حاوی سولفات مس استفاده کنید. محلول باید قبل از شروع هرگونه درمان کمبود، رقیق شود و PH شما باید درست باشد. مس اضافی می‌تواند منجر به مسمومیت شود، بنابراین بهتر است با اسپری محلول‌پاشی شروع کنید و در صورت عدم رفع کمبود، گزینه‌های درون ریشه را در نظر بگیرید.

 


محصولات مرتبت جهت رفع کمبود:

 

                           

تماس با ما
شعار شرکت دکتر گاردن : هرچی گلم بخواد

آدرس: ارومیه - شهرک صنعتی فاز 2 توسعه - خیابان کارآفرینان- خیابان تلاش 5 - پلاک 6

تلفن: 09143413617 شنبه تا پنجشنبه: 09:00 -18:00

همراه:  09143413617 لطفا در روزهای تعطیل تماس گرفته نشود

پست الکترونیکی: info@drgarden.ir

 

logo-samandehi
© Copyright ©2024 drgarden.ir All Rights Reserved. Powered by bigleapinc.ir Version 9.7.11®